Általános Szerződési Feltételek

1. Általános rendelkezések

1.1 Az ÁSZF hatálya és elfogadása

Jelen Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban: ÁSZF) a HologenX s.r.o. (a továbbiakban: Szolgáltató) által üzemeltetett HologenX.hu internetes webáruház (a továbbiakban: Webáruház) használatára és a Webáruházban történő vásárlásra vonatkozó általános szerződési feltételeket tartalmazza.

A Webáruházban történő vásárlás elektronikus úton leadott megrendeléssel lehetséges, a jelen ÁSZF-ben meghatározott módon. A Webáruház szolgáltatásait bárki jogosult igénybe venni, amennyiben magára nézve kötelezőnek ismeri el a jelen ÁSZF-ben foglaltakat.

Az ÁSZF hatálya kiterjed minden, a Webáruházon keresztül létrejött jogviszonyra, valamint a Szolgáltató és a Felhasználók között létrejött valamennyi szerződésre, függetlenül attól, hogy a szolgáltatás igénybevétele Magyarországról vagy külföldről történik.

1.2 A szolgáltató adatai

  • A Szolgáltató neve: HologenX s.r.o.
  • Székhelye: Hlavná 22, Štúrovo 943 01, Szlovákia
  • Cégjegyzékszáma: 56 089 279
  • Adószám: [Webáruház adószáma]
  • E-mail címe: shop@hologenx.hu

1.3 Ügyfélszolgálat és panaszkezelés

A Szolgáltató ügyfélszolgálata a Webáruház felületén keresztül, valamint a fent megadott e-mail címen és telefonszámon érhető el. Az ügyfélszolgálat feladata a Felhasználók tájékoztatása, a panaszok kezelése és az esetleges jogviták rendezésének elősegítése.

A Felhasználó a Webáruházzal vagy a Szolgáltató tevékenységével kapcsolatos panaszát e-mailben vagy postai úton is eljuttathatja a Szolgáltatóhoz. A Szolgáltató a panaszt haladéktalanul, de legkésőbb a panasz beérkezésétől számított 30 napon belül kivizsgálja, és annak eredményéről a Felhasználót írásban tájékoztatja.

1.4 A szerződés nyelve

A Webáruházban megkötött szerződés nyelve a magyar. A Szolgáltató nem vállal felelősséget a Webáruház idegen nyelvű változatainak pontosságáért vagy teljességéért. Eltérés esetén a magyar nyelvű verzió az irányadó.

2. A webáruház használata

2.1 Böngészés és vásárlás

A Webáruház szolgáltatásai regisztráció nélkül is elérhetők. A Felhasználók szabadon böngészhetnek a Webáruház kínálatában, és a megrendelés folyamata során megadhatják a szükséges adatokat anélkül, hogy regisztrálniuk kellene.

A regisztráció előnyei közé tartozik a gyorsabb megrendelési folyamat, a korábbi rendelések nyomon követése és a személyre szabott ajánlatok. Azonban a Szolgáltató tiszteletben tartja azoknak a Felhasználóknak a döntését is, akik nem kívánnak regisztrálni.

2.2 Regisztráció és bejelentkezés

A Webáruház szolgáltatásainak igénybevételéhez regisztráció szükséges. A regisztráció során a Felhasználónak meg kell adnia a valós és pontos adatait, valamint el kell fogadnia a jelen ÁSZF-et és az Adatvédelmi Tájékoztatót. A Szolgáltató fenntartja a jogot, hogy a regisztrációt indokolás nélkül visszautasítsa vagy bármikor visszavonja.

A Felhasználó a regisztrációt követően a Webáruházba bejelentkezhet, és így hozzáférhet a fiókjához, valamint a Webáruház szolgáltatásaihoz. A Felhasználó felelős a fiókjához tartozó jelszó biztonságos kezeléséért, és minden, a fiókjával kapcsolatos tevékenységért.

2.3 Megrendelés folyamata

A Felhasználó a Webáruházban található termékek közül választva, a “Kosárba” gombra kattintva helyezheti a kiválasztott termékeket a virtuális kosarába. A Felhasználó bármikor megtekintheti a kosár tartalmát, módosíthatja a mennyiségeket, vagy törölheti a termékeket.

A megrendelés véglegesítéséhez a Felhasználónak meg kell adnia a szállítási és számlázási adatokat, valamint ki kell választania a kívánt fizetési és szállítási módot. A megrendelés során a Felhasználónak lehetősége van regisztrálni, de ez nem kötelező. A megrendelés elküldése előtt a Felhasználónak lehetősége van a megrendelés adatainak ellenőrzésére és módosítására.

A megrendelés elküldésével a Felhasználó ajánlatot tesz a kiválasztott termékek megvásárlására, és tudomásul veszi, hogy a megrendelés fizetési kötelezettséget von maga után. A Szolgáltató a megrendelés beérkezését követően e-mailben visszaigazolja a megrendelést, ami a szerződés létrejöttét jelenti a Szolgáltató és a Felhasználó között.

2.4 Árak és fizetési módok

A Webáruházban feltüntetett árak forintban értendők, és tartalmazzák az általános forgalmi adót (ÁFA). Az árak nem tartalmazzák a szállítási költségeket, amelyekről a Felhasználó a megrendelés folyamata során tájékozódhat.

A Webáruház az alábbi fizetési módokat kínálja:

  • Bankkártyás fizetés
  • Utánvétel
  • Átutalás

A fizetés részleteiről a Felhasználó a megrendelés folyamata során tájékozódhat.

2.5 Szállítási információk

A Szolgáltató a megrendelt termékeket a Felhasználó által megadott szállítási címre vagy a választott csomagautomatába kézbesíti. A szállítási határidő általában 3-4 nap, de ez a termék elérhetőségétől és a választott szállítási módtól függően változhat.

A Szolgáltató az alábbi szállítási módokat kínálja:

  • Futárszolgálat házhoz
  • Csomagautomata

A szállítási díjak a megrendelés összegétől és a választott szállítási módtól függően változhatnak. A pontos szállítási díjakról a Felhasználó a megrendelés folyamata során tájékozódhat.

2.6 Elállási jog és visszatérítés

A Felhasználót a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet értelmében megilleti az indokolás nélküli elállás joga a termék kézhezvételétől számított 14 napon belül. Az elállási jog gyakorlásához a Felhasználónak egyértelmű nyilatkozatot kell eljuttatnia a Szolgáltatóhoz (például postán vagy e-mailben), amelyben tájékoztatja a Szolgáltatót az elállási szándékáról.

Az elállás esetén a Felhasználó köteles a terméket haladéktalanul, de legkésőbb az elállás közlésétől számított 14 napon belül visszaküldeni a Szolgáltató részére. A visszaküldés költségei a Felhasználót terhelik. A Szolgáltató a visszakapott termék ellenértékét legkésőbb az elállásról való tudomásszerzéstől számított 14 napon belül visszatéríti a Felhasználó részére, az eredeti fizetési móddal megegyező módon.

2.7 Különleges rendelkezések étrend-kiegészítők esetén

Az étrend-kiegészítők speciális termékek, amelyekre a higiéniai és közegészségügyi előírások miatt eltérő szabályok vonatkoznak. A Felhasználó csak bontatlan, sértetlen csomagolású étrend-kiegészítőkre gyakorolhatja az elállási jogát.

Ha a Felhasználó már felbontotta az étrend-kiegészítő csomagolását, a Szolgáltató nem köteles elfogadni a visszaküldött terméket, és nem köteles visszatéríteni a termék árát. Ez alól kivételt képeznek azok az esetek, amikor a termék hibás vagy sérült, és a Felhasználó ezt az átvételkor jelzi a Szolgáltatónak.

A Szolgáltató javasolja a Felhasználóknak, hogy az étrend-kiegészítők vásárlásakor körültekintően járjanak el, és csak akkor bontsák fel a csomagolást, ha biztosak benne, hogy meg kívánják tartani a terméket.

Ha a Felhasználónak bármilyen kérdése vagy kételye merül fel az étrend-kiegészítők visszaküldésével kapcsolatban, a Szolgáltató ügyfélszolgálata készséggel áll rendelkezésére.

3 Szellemi tulajdonjogok

3.1 Szerzői jogok

A Webáruház és annak teljes tartalma (beleértve a szövegeket, képeket, grafikákat, logókat, ikonokat, szoftvereket és egyéb elemeket) a Szolgáltató tulajdonát képezi, és szerzői jogi védelem alatt áll. A Webáruház bármely részének másolása, módosítása, terjesztése, továbbadása, nyilvánossághoz való közvetítése vagy más módon történő felhasználása kizárólag a Szolgáltató előzetes írásbeli engedélyével lehetséges.

A Felhasználó tudomásul veszi, hogy a Webáruház használata során a Szolgáltató szellemi tulajdonát képező tartalomhoz fér hozzá. A Felhasználó kötelezi magát, hogy a Webáruház tartalmát kizárólag személyes, nem kereskedelmi célokra használja fel, és nem végez olyan tevékenységet, amely sérti a Szolgáltató szellemi tulajdonjogait.

3.2 Védjegyek

A Webáruházban található védjegyek, logók és egyéb megjelölések a Szolgáltató vagy partnerei tulajdonát képezik. Ezek használata, reprodukálása vagy terjesztése szigorúan tilos a tulajdonos előzetes írásbeli engedélye nélkül.

A Felhasználó tudomásul veszi, hogy a védjegyek engedély nélküli használata a védjegyjogok megsértését jelenti, és jogi következményeket vonhat maga után. Felelősség korlátozása

4 Felelősség korlátozása

5.1 A Szolgáltató felelőssége

A Szolgáltató minden tőle telhetőt megtesz annak érdekében, hogy biztosítsa a Webáruház folyamatos és hibamentes működését, azonban nem vállal felelősséget az esetleges üzemzavarokért, technikai hibákért vagy a Webáruház elérhetetlenségéért.

A Szolgáltató kizárja a felelősségét a Webáruház használatából vagy az azon keresztül eladott termékekből eredő bármilyen közvetlen, közvetett, véletlenszerű vagy következményes károkért, ideértve az elmaradt hasznot, az adatvesztést vagy a jó hírnév sérelmét is.

A Felhasználó tudomásul veszi, hogy a Webáruház használata során előfordulhatnak hibák, és a Webáruház tartalma nem mindig naprakész vagy teljes körű. A Szolgáltató fenntartja a jogot, hogy előzetes értesítés nélkül módosítsa vagy eltávolítsa a Webáruház tartalmának bármely részét.

5.2 Vis Major

A Szolgáltató nem felelős a szerződésben vállalt kötelezettségek teljesítéséért, ha a teljesítést vis major események akadályozzák vagy késleltetik. Vis majornak minősül minden olyan esemény, amely a Szolgáltató érdekkörén kívül esik, és amelyet a Szolgáltató ésszerű erőfeszítéssel sem tud elhárítani (pl. természeti katasztrófák, háborús cselekmények, sztrájkok stb.).

Vis major esemény bekövetkezése esetén a Szolgáltató köteles haladéktalanul értesíteni a Felhasználót, és minden ésszerű intézkedést megtenni a vis major esemény következményeinek elhárítása vagy enyhítése érdekében.

6. Egyéb rendelkezések

6.1 A szerződés módosítása

A Szolgáltató fenntartja a jogot, hogy a jelen ÁSZF-et bármikor, egyoldalúan módosítsa. A módosításokról a Szolgáltató a Webáruház felületén vagy e-mailben tájékoztatja a Felhasználókat. A módosítások a közzététel időpontjától lépnek hatályba, és a Webáruház további használatával a Felhasználó elfogadja a módosított ÁSZF-et.

Ha a Felhasználó nem fogadja el a módosított ÁSZF-et, jogosult felmondani a szerződést és megszüntetni a fiókját.

6.2 Irányadó jog és vitarendezés

A jelen ÁSZF-re és a Webáruházon keresztül létrejött szerződésekre a magyar jog irányadó, tekintet nélkül a nemzetközi magánjog kollíziós szabályaira.

A Webáruház használatával vagy a szerződéssel kapcsolatban felmerülő bármilyen vita esetén a felek törekszenek a békés, tárgyalásos rendezésre. Ennek sikertelensége esetén a felek a hatáskörrel és illetékességgel rendelkező magyar bíróságokhoz fordulhatnak.

6.3 Az ÁSZF érvényessége

Ha a jelen ÁSZF bármely rendelkezése érvénytelennek, jogellenesnek vagy végrehajthatatlannak bizonyul, az nem érinti az ÁSZF többi rendelkezésének érvényességét és végrehajthatóságát.

Az érvénytelen, jogellenes vagy végrehajthatatlan rendelkezést a felek olyan rendelkezéssel kötelesek pótolni, amely a lehető legjobban megfelel az eredeti rendelkezés szellemének és gazdasági célkitűzésének.

7 Mellékletek

7.1 Elállási/Felmondási nyilatkozatminta

(csak a szerződéstől való elállási/felmondási szándék esetén töltse ki és juttassa vissza)

Címzett: [a Szolgáltató neve, címe, e-mail címe]

Alulírott/ak kijelentem/kijelentjük, hogy gyakorlom/gyakoroljuk elállási/felmondási jogomat/jogunkat az alábbi termék/ek adásvételére vagy az alábbi szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés tekintetében:

  • Szerződéskötés időpontja /átvétel időpontja:
  • A fogyasztó(k) neve:
  • A fogyasztó(k) címe:
  • A fogyasztó(k) aláírása (kizárólag papíron tett nyilatkozat esetén):

Kelt:

7.2 Panaszkezelési tájékoztató

A Szolgáltató célja, hogy valamennyi megrendelést megfelelő minőségben, a Felhasználó teljes megelégedettsége mellett teljesítsen. Ha a Felhasználónak mégis valamilyen panasza van a szerződéssel vagy annak teljesítésével kapcsolatban, úgy panaszát a fentebb megadott elérhetőségeken közölheti.

A Szolgáltató a szóbeli panaszt azonnal megvizsgálja, és szükség szerint orvosolja. Ha a Felhasználó a panasz kezelésével nem ért egyet, vagy a panasz azonnali kivizsgálása nem lehetséges, a Szolgáltató a panaszról és az azzal kapcsolatos álláspontjáról haladéktalanul jegyzőkönyvet vesz fel, s annak egy másolati példányát személyesen közölt szóbeli panasz esetén helyben a Felhasználónak átadja.

Az írásbeli panaszt a Szolgáltató 30 napon belül írásban megválaszolja. A panaszt elutasító álláspontját megindokolja. A panaszról felvett jegyzőkönyvet és a válasz másolati példányát öt évig megőrzi a Szolgáltató, és azt az ellenőrző hatóságoknak kérésükre bemutatja.

Ha a Felhasználó panaszának jellege megkívánja, a Szolgáltató a panaszkezelés során együttműködik a hatáskörrel és illetékességgel rendelkező fogyasztóvédelmi szervekkel, békéltető testületekkel és egyéb szervezetekkel.

A panasz elutasítása esetén a Szolgáltató a Felhasználót írásban tájékoztatja arról, hogy panaszával mely hatóság vagy békéltető testület eljárását kezdeményezheti. A tájékoztatás tartalmazza továbbá az illetékes hatóság, illetve a Felhasználó lakóhelye vagy tartózkodási helye szerinti békéltető testület székhelyét, telefonos és internetes elérhetőségét, valamint levelezési címét.